Компенсація за прийняття молодих працівників: кому та скільки заплатять?

Підприємства-боржники не мають права на допомогу

Компенсація за прийняття молодих працівників: кому та скільки заплатять?

Кодекс законів про працю України (ст. 197) передбачає надання першого робочого місця для молоді (від 15 до 28 років) строком:

  • не менше двох років — для осіб після:
  • закінчення або припинення навчання у закладах середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти;
  • завершення професійної підготовки і перепідготовки;
  • звільнення зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби;
  • не менше трьох років — для молодих спеціалістів-випускників закладів освіти державної форми власності, потреба в яких раніше була заявлена підприємствами (у разі роботи за фахом).

Компенсація за працевлаштування безробітних на нові робочі місця

Також передбачена компенсація за створення робочих місць та працевлаштування за направленням центру зайнятості молодих людей, що перебувають у статусі безробітного понад місяць та належать до таких категорій осіб, які:

  • мають на утриманні дитину до 6 років;
  • виховують без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
  • утримують без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);
  • є дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування;
  • досягли 15 років та за згодою одного з батьків (або особи, яка їх замінює) можуть прийматися на роботу;
  • перебувають у статусі безробітного понад 6 місяців.

За прийняття таких осіб строком не менше ніж на 2 роки роботодавець може отримати компенсацію фактичних витрат у розмірі ЄСВ за відповідну особу за місяць (не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску). Компенсацію виплачують за кожний непарний місяць роботи з дня працевлаштування.

Крім того, можна отримати інший вид компенсації — 50% мінімальної заробітної плати за кожний непарний місяць роботи за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати вдвічі (загалом виплати тривають не більше 6 місяців). Таку компенсацію надають у разі працевлаштування за направленням центру зайнятості осіб:

  • віком до 25 років з сумарним страховим стажем до 12 місяців;
  • віком до 35 років — на перше робоче місце;
  • звільнених зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби — на перше робоче місце після такого звільнення.

Зауважте: компенсацію не надають, якщо йдеться про працевлаштування до бюджетної установи або ж якщо роботодавець є банкрутом (чи фігурантом порушеної справи про банкрутство).

Також права на компенсацію позбавлені підприємства, що мають зарплатну заборгованість чи борги зі сплати ЄСВ, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування понад пів року.

За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96831

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30847

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33414

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40813

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75615

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді