
Працівник звернувся до Управління Держпраці у Дніпропетровській області та повідомив, що роботодавець відмовив йому у звільненні без відпрацювання двох тижнів.
Як звільняти працівників під час дії воєнного стану
Фахівці Управління під час безпосереднього відвідування підприємства встановили, що підприємство займається автотранспортними перевезеннями товарів, в тому числі і до міст, де є загроза ведення бойових бій, а тому й загроза для життя і здоров’я працівника.
Керівнику підприємства роз’яснили особливості вимог законодавства про працю в умовах воєнного стану. Наголосили про можливість розірвати трудовий договір в строк, який просить працівник за умови існування загрози для його життя і здоров’я.
Керівник підприємства та працівник дійшли згоди. Чоловіка звільнили з роботи у строк, який був визначений у його заяві.
За матеріалами ГУ Держпраці в Дніпропетровській області
Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
Копію наказу про звільнення видають усім працівникам в день звільнення.
На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.