Припинення повноважень посадових осіб: кого можна звільнити за цією підставою

Рішення з практики Верховного суду

Припинення повноважень посадових осіб: кого можна звільнити за цією підставою

У Верховному суді пояснили своє ставлення до вимог п. 5 ч. 1 ст. 41 Кодексу законів про працю України (припинення повноважень посадових осіб). Тут винесли рішення у справі щодо визнання  незаконним і скасування розпорядження про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу (відповідне рішення оскаржував колишній директор комунального підприємства).

Так, ВСУ підтвердив рішення судів першої та апеляційної інстанцій про неправомірність таких дій (оскільки комунальне підприємство не є господарським товариством та у своїй діяльності не керується законодавством про господарські товариства). 

У Верховному суді дійшли висновку, що норми п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП поширюється лише на посадових осіб юридичної особи — виконавчого органу товариства, членів наглядової ради акціонерного товариства та загалом посадових осіб будь-якого господарського товариства, а також інших осіб товариства, наділених організаційно-розпорядчими чи адміністративними функціями.

За інформацією Верховного суду України

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення директора товариства

Як оформити звільнення директора товариства, внести правильний запис до трудової книжки про звільнення директора, одержати зразки наказів про виконання обов’язків та про звільнення директора? Пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
106470

Звільнення за переведенням на інше підприємство

Звільнення за переведенням на роботу на інше підприємство, крім згоди працівника, передбачає домовленість роботодавців. Про порядок звільнення у зв’язку з переведенням та про особливості такого звільнення під час воєнного стану читайте у цій статті
122696

Наказ про звільнення за прогул: зразок

Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюють відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
50604

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді