Якщо спеціальних звань декілька, держслужбовцю призначають вищий ранг

Співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями встановлюють, коли призначають осіб на посади державних службовців, на яких може бути присвоєний нижчий ранг. У такому разі особі присвоюють ранг державного службовця на рівні рангу, який вона мала відповідно до спеціальних законів.
Державним службовцям ранги присвоюють в залежності від категорії посади державної служби:
- категорія «А» — 1, 2, 3 ранг;
- категорія «Б» — 3, 4, 5, 6 ранг;
- категорія «В» — 6, 7, 8, 9 ранг.
Ранги присвоюють одночасно з призначенням на посаду державної служби, а в разі випробування — після закінчення його строку. Державному службовцю, якого вперше призначають на посаду державної служби, присвоюють найнижчий ранг у межах відповідної категорії посад.
Підстава — стаття 39 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.
Особі, яка має військове звання, дипломатичний ранг чи інше спеціальне звання, ранг присвоюють відповідно до співвідношень між рангами державних службовців і військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями, затверджених постановою КМУ від 20.04.2016 № 306 (далі — Постанова № 306; п. 2 Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого Постановою № 306).
Таким чином, коли на посаду державної служби призначають особу, яка мас декілька спеціальних звань, ранг державному службовцю присвоюють з урахуванням співвідношення з тим спеціальним званням, яке дає змогу присвоїти вищий ранг (роз’яснення НАДС «Щодо присвоєння рангу державного службовця у разі наявності у особи декількох спеціальних звань» від 03.10.2024 № 187 р/з).
Людмила Герега
За інформацією НАДС
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.