Як присвоїти ранг держслужбовцю, у якого декілька спецзвань — роз’яснює НАДС
Співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями встановлюють, коли призначають осіб на посади державних службовців, на яких може бути присвоєний нижчий ранг. У такому разі особі присвоюють ранг державного службовця на рівні рангу, який вона мала відповідно до спеціальних законів.
Державним службовцям ранги присвоюють в залежності від категорії посади державної служби:
- категорія «А» — 1, 2, 3 ранг;
- категорія «Б» — 3, 4, 5, 6 ранг;
- категорія «В» — 6, 7, 8, 9 ранг.
Ранги присвоюють одночасно з призначенням на посаду державної служби, а в разі випробування — після закінчення його строку. Державному службовцю, якого вперше призначають на посаду державної служби, присвоюють найнижчий ранг у межах відповідної категорії посад.
Підстава — стаття 39 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.
Особі, яка має військове звання, дипломатичний ранг чи інше спеціальне звання, ранг присвоюють відповідно до співвідношень між рангами державних службовців і військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями, затверджених постановою КМУ від 20.04.2016 № 306 (далі — Постанова № 306; п. 2 Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого Постановою № 306).
Таким чином, коли на посаду державної служби призначають особу, яка мас декілька спеціальних звань, ранг державному службовцю присвоюють з урахуванням співвідношення з тим спеціальним званням, яке дає змогу присвоїти вищий ранг (роз’яснення НАДС «Щодо присвоєння рангу державного службовця у разі наявності у особи декількох спеціальних звань» від 03.10.2024 № 187 р/з).
Людмила Герега
За інформацією НАДС