Основний документ ветерана — е-посвідчення
Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
8 жовтня 2024 р. ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо уточнення деяких норм Закону» (законопроєкт від 24.06.2024 № 11376, далі — Закон). Закон набере чинності з наступного дня, коли його офіційного опублікують.
Статтю 18 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі — Закон № 3551) виклали в новій редакції. Визначили, що електронне посвідчення ветерана (далі — е-посвідчення ветерана) та паперове посвідчення ветерана мають однакову юридичну силу. Ветерани можуть використовувати е-посвідчення на території України, щоб підтвердити статус, отримати пільги, гарантії та компенсації.
Наразі статус основного має паперове посвідчення. І лише після того, як громадянин отримав посвідчення у паперовій формі, він може сформувати е-посвідчення ветерана.
Е-посвідчення ветерана — документ, що підтверджує статус осіб, зазначених у статтях 6 —10-1, 16-1 Закону № 3551. Зокрема, — учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена родини загиблого Захисника чи Захисниці України.
Документ формується автоматично після того, як особа отримала відповідний статус, у формі електронного відображення інформації, що містить відомості про особу, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом). Невід’ємна частина е-посвідчення ветерана — відцифрований образ обличчя, що міститься в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни або відображається в е-паспорті/е-паспорті для виїзду за кордон, за згодою особи.
Е-посвідчення ветерана формується безоплатно засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема через його мобільний застосунок.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи зобов’язані забезпечити перевірку е-посвідчення ветерана, що пред’являє громадянин України.
Нагадаємо, учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, надають додаткову відпустку із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік (ст. 16-2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).
Людмила Герега
За інформацією ВРУ