Захист працівників від переохолодження

Норми безпеки праці

Захист працівників від переохолодження

Холодним періодом року вважається час із середньодобовою температурою повітря 10° С і нижче. 

Щоб уникнути переохолодження працівників, необхідно:

  • виділити спеціальні місця для обігріву; 

  • встановити засоби для швидкого та ефективного обігрівання верхніх і нижніх кінцівок;

  • влаштувати повітряні або повітряно-теплові завіси;

  • встановити внутрішній змінний режим праці, що передбачає можливість перерв для обігріву;

  • забезпечити працівників теплим спецодягом, спецвзуттям, рукавицями та ін.

Доповідна записка про відсутність теплопостачання

Працівникам, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в неопалюваних приміщеннях, необхідно надати спеціальні перерви для обігріву і відпочинку, які включаються у робочий час згідно із ст. 168 Кодексу законів про працю України

Також перед холодним періодом рекомендується виконати технічні заходи: перевірку справності вікон, воріт, дверей, утеплення приміщень, перевірку опалювальної системи та приладів обігріву, перевірку технічного стану обладнання електроустановок, мереж теплопостачання, вентиляційних систем.

Виконання робіт в умовах низьких температур віднесено до переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища, при роботі з якими обов’язкові попередній та періодичні медичні огляди працівників згідно з «Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій», затвердженого Наказом МОЗ України  № 246 від 21.05.2017.

За інформацією

Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5443

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529555

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123572

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді