
Холодним періодом року вважається час із середньодобовою температурою повітря 10° С і нижче.
Щоб уникнути переохолодження працівників, необхідно:
виділити спеціальні місця для обігріву;
встановити засоби для швидкого та ефективного обігрівання верхніх і нижніх кінцівок;
влаштувати повітряні або повітряно-теплові завіси;
встановити внутрішній змінний режим праці, що передбачає можливість перерв для обігріву;
забезпечити працівників теплим спецодягом, спецвзуттям, рукавицями та ін.
Доповідна записка про відсутність теплопостачання
Працівникам, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в неопалюваних приміщеннях, необхідно надати спеціальні перерви для обігріву і відпочинку, які включаються у робочий час згідно із ст. 168 Кодексу законів про працю України.
Також перед холодним періодом рекомендується виконати технічні заходи: перевірку справності вікон, воріт, дверей, утеплення приміщень, перевірку опалювальної системи та приладів обігріву, перевірку технічного стану обладнання електроустановок, мереж теплопостачання, вентиляційних систем.
Виконання робіт в умовах низьких температур віднесено до переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища, при роботі з якими обов’язкові попередній та періодичні медичні огляди працівників згідно з «Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій», затвердженого Наказом МОЗ України № 246 від 21.05.2017.
За інформацією
Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.