
Працівник має право укладати трудові договори на одному або одночасно на декількох підприємствах, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін згідно з ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України.
Чи можуть збігатися години роботи на основному місці роботи й за сумісництвом
Це дозволяє працівникам додатково укладати трудові договори за сумісництвом. Оплата праці за таким договором регулюється КЗпП. Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві згідно із ст. 1021 КЗпП та ст. 19 Закону України «Про оплату праці».
Працівник не може виконувати свої трудові обов’язки в одні й ті ж години за основним місцем роботи і місцем роботи за сумісництвом.
За інформацією
Головного управління ДПС у Дніпропетровській області
Поновити трудовий договір можна у будь-який час, не чекаючи скасування воєнного стану. Наші фахівці підготували зразок заяви та наказу про поновлення трудового договору
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір