В Україні планують запровадити загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Роботодавців можуть зобов’язати сплачувати за працівників накопичувальний внесок

У Мінсоцполітики розробили проєкт Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення». Текст документу розмістив на своєму сайті СПО об’єднань профспілок.

Автори проєкту пропонують зобов’язати всі категорії працівників брати участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення. При цьому податкове навантаження на роботодавця чи на працівника не зміниться.

Накопичувальний внесок включатиме обов’язкову і додаткову частини. Його розмір  становитиме:

  • 2% бази нарахування протягом першого року з початку сплати накопичувальних внесків (1% за рахунок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) та 1% — за рахунок податку з доходів фізичних осіб);
  • 4% (2% + 2%) — протягом другого року;
  • 6% (3% + 3%) — протягом третього і в наступні роки.

Базою нарахування накопичувального внеску стане сума нарахованої кожному працівнику зарплати, що включає основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Роботодавець автоматично залучатиме працівника на щорічній основі до сплати накопичувального внеску. Останній може відмовитися від сплати додаткового накопичувального внеску або поновити її. Для цього працівник має подати роботодавцю відповідну заяву.

Роботодавці сплачуватимуть накопичувальні внески на рахунки податкових органів одночасно зі сплатою єдиного внеску та в аналогічному порядку.

Ставку єдиного внеску пропонують зменшити з 22% до 17% у перший рік запровадження такої системи, до 16% на другий рік і до 15% з третього року.

В Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI визначать відповідальність роботодавців за порушення порядку сплати накопичувального внеску.

Передбачають, що законодавство про накопичувальне пенсійне забезпечення вступить в дію з 1 січня 2026 року, а сплата накопичувальних внесків почнеться через рік після того, як завершиться воєнний стан.

Людмила Герега

За інформацією СПО об’єднань профспілок 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
102

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
210

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
238

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14997

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10161

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді