Медичні огляди працівників певних категорій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Організація та проведення медоглядів

Медичні огляди працівників певних категорій

Роботодавець має забезпечити проведення медичних оглядів для працівників згідно із ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII.

Як подавати відомості на сайті ПФУ про належність до осіб, які підлягають обов’язковим медоглядам

Медичний огляд проводять для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі. Також щорічний обов’язковий медичний огляд проводять для осіб віком до 21 року відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

Щорічно за заявкою роботодавця та за участю профспілки визначаються категорії працівників, які підлягають попередньому та періодичним медичним оглядам, а також складається акт визначення категорій працівників, які підлягають медогляду.

Для складання акту роботодавець подає заявку та лабораторні дослідження умов праці на конкретних робочих місцях працівників у відповідності до гігієнічної класифікації праці. Дослідження виробничих факторів мають бути проведені лабораторією, атестованою на право проведення таких робіт.

Також потрібно надати:

  • витяг зі штатного розкладу підприємства із зазначенням назви підрозділу, професії за ДК003:2010 та кількості працівників за цією професією;
  • відомості про загальну кількість працівників станом на дату подання заяви;
  • перелік працівників, які виконують небезпечні роботи.

На підставі акту роботодавець протягом місяця складає у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають медогляду та узгоджує їх в територіальному Міжрегіональному управлінні Держпраці. Один примірник списку залишається на підприємстві, другий — надається в заклад охорони здоров’я, третій — до управління Держпраці, четвертий — до управління виконавчої дирекції Фонду.

Після цього працівники проходять медогляд в закладі охорони здоров’я, де склад лікарської комісії пройшов підготовку з професійної патології. Протягом місяця після закінчення медоглядів комісія медзакладу оформляє заключний акт. 

Роботодавець за рахунок власних коштів забезпечує організацію проведення медоглядів, витрати на поглиблене медобстеження працівника, у якого виявлені підозри на професійні захворювання та його реабілітацію.

Роботодавець також відповідає за своєчасну та організовану явку працівників на медичні огляди та повинен відсторонити від роботи працівників, які їх не пройшли. 

За інформацією

Південного міжрегіонального управління Держпраці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
68

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
175

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
224

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14918

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9923

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді