Медичні огляди працівників певних категорій

Організація та проведення медоглядів

Медичні огляди працівників певних категорій

Роботодавець має забезпечити проведення медичних оглядів для працівників згідно із ст. 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII.

Як подавати відомості на сайті ПФУ про належність до осіб, які підлягають обов’язковим медоглядам

Медичний огляд проводять для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі. Також щорічний обов’язковий медичний огляд проводять для осіб віком до 21 року відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

Щорічно за заявкою роботодавця та за участю профспілки визначаються категорії працівників, які підлягають попередньому та періодичним медичним оглядам, а також складається акт визначення категорій працівників, які підлягають медогляду.

Для складання акту роботодавець подає заявку та лабораторні дослідження умов праці на конкретних робочих місцях працівників у відповідності до гігієнічної класифікації праці. Дослідження виробничих факторів мають бути проведені лабораторією, атестованою на право проведення таких робіт.

Також потрібно надати:

  • витяг зі штатного розкладу підприємства із зазначенням назви підрозділу, професії за ДК003:2010 та кількості працівників за цією професією;
  • відомості про загальну кількість працівників станом на дату подання заяви;
  • перелік працівників, які виконують небезпечні роботи.

На підставі акту роботодавець протягом місяця складає у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають медогляду та узгоджує їх в територіальному Міжрегіональному управлінні Держпраці. Один примірник списку залишається на підприємстві, другий — надається в заклад охорони здоров’я, третій — до управління Держпраці, четвертий — до управління виконавчої дирекції Фонду.

Після цього працівники проходять медогляд в закладі охорони здоров’я, де склад лікарської комісії пройшов підготовку з професійної патології. Протягом місяця після закінчення медоглядів комісія медзакладу оформляє заключний акт. 

Роботодавець за рахунок власних коштів забезпечує організацію проведення медоглядів, витрати на поглиблене медобстеження працівника, у якого виявлені підозри на професійні захворювання та його реабілітацію.

Роботодавець також відповідає за своєчасну та організовану явку працівників на медичні огляди та повинен відсторонити від роботи працівників, які їх не пройшли. 

За інформацією

Південного міжрегіонального управління Держпраці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5360

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
803

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529386

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123494

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді