Педагоги отримають доплату за особливі умови праці

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Доплату встановлюватимуть з 2025 року залежно від обсягів навантаження та виконаної роботи

Яка тривалість робочого часу вчителя

12 листопада 2024 р. КМУ оприлюднив постанову «Деякі питання оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти» від 08.11.2024 № 1286 (далі — Постанова № 1286).

Постанова № 1286 встановлює доплату за особливі умови роботи:

  • з 1 січня 2025 р. — у розмірі 1300 грн;
  • з 1 вересня 2025 р. та до кінця календарного року, в якому припинять або скасують воєнний стан, — у розмірі 2600 грн.

Таку доплату отримають педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти державної і комунальної форми власності. Виплачуватимуть її щомісяця.

Розмір доплати визначатимуть пропорційно до обсягу навчального навантаження та / або обсягу педагогічної роботи.

Постанова № 1286 також зупиняє дію постанови «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» від 10.07.2019 № 822  з 1 січня 2025 р. до 31 грудня 2025 р. КМУ відтерміновує дію цієї постанови з 2020 року.

Ірина Матійко

За інформацією КМУ

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6807

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47953

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24545

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
106593

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251187

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді