
Роботодавець може укладати з новими працівниками строкові трудові договори в період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника згідно із ст. 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Повідомлення про прийняття працівників на роботу в умовах воєнного стану: шість міфів
Така норма необхідна для оперативного залучення до виконання роботи нових працівників, а також усунення кадрового дефіциту та браку робочої сили внаслідок евакуації, простою або тимчасової втрати працездатності.
Також ця норма дозволяє роботодавцеві в період воєнного стану встановлювати умову про випробування під час прийняття на роботу для будь-якої категорії працівників.
За інформацією
Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці
Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
Тимчасова робота — різновид строкового трудового договору, який має особливості щодо строків, підстав для укладення, відпустки, оплати лікарняних, припинення чи продовження.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.