Уряд оновлює критерії бронювання працівників та отримання критичності підприємствами
За результатом аудиту критично важливих підприємств, які мають право бронювати співробітників, Уряд виявив кілька проблемних питань та запровадив нововведення.
По-перше, всі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію. Щомісяця підприємства перевірятимуть на відповідність всім критеріям.
Також відтепер регіональні та галузеві критерії критичності підприємств будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки.
Для приватного сектору запроваджують нові обов’язкові критерії для бронювання працівників: зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом. Середня зарплата на підприємстві та у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Уряд вважає, що це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання.
Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами.
За інформацією
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?