Уряд оновлює критерії бронювання працівників та отримання критичності підприємствами
За результатом аудиту критично важливих підприємств, які мають право бронювати співробітників, Уряд виявив кілька проблемних питань та запровадив нововведення.
По-перше, всі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію. Щомісяця підприємства перевірятимуть на відповідність всім критеріям.
Також відтепер регіональні та галузеві критерії критичності підприємств будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки.
Для приватного сектору запроваджують нові обов’язкові критерії для бронювання працівників: зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом. Середня зарплата на підприємстві та у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Уряд вважає, що це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання.
Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами.
За інформацією
У період воєнного стану в Україні питання бронювання працівників набуло особливої актуальності. Для забезпечення функціонування критично важливих сфер держава дозволяє підприємствам бронювати співробітників через електронний сервіс «Дія». У цій статті розглянемо детальну інструкцію, як це зробити.
Під час воєнного стану порядок бронювання військовозобов’язаних передбачає два абсолютно різних механізми. У фокусі цієї статті відповіді на наступні питання: як забронювати працівника на період мобілізації, хто може забронювати працівника, чи можна забронювати мобілізованого працівника?
Аби правильно оформити запит на бронювання працівників, вам потрібно скласти лист-обґрунтування. Скачайте зразок, розроблений експертами.