Сумісник, що виконує роботи з підвищеною небезпекою

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Чи потрібно проходити медогляди такому працівнику

Сумісник, що виконує роботи з підвищеною небезпекою

Працівники, зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці проходять обов’язкові попередній і періодичні медичні огляди згідно із п. 1.3 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246 (Далі — Порядок).

З 1 жовтня діє закон, що регулює обов’язкові медогляди

Перелік робіт, для виконання яких необхідний медоглад працівника, можна знайти у додатку 5 до Порядку.

Якщо працівник працює за сумісництвом у межах одного підприємства на аналогічних робочих місцях, у однакових умовах і вже пройшов медогляд на основному робочому місці, то медогляд на робочому місці за сумісництвом можна не проводити.

У інших випадках необхідно направити працівника на попередній медогляд.

За інформацією

Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60011

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
103753

Зразок наказу про суміщення посад

Доручити працівникові додаткову роботу на умовах суміщення посад роботодавець може або за погодженням з працівником, або, прийнявши одностороннє рішення про це — у порядку зміни істотних умов праці відповідно до вимог КЗпП. Зразок наказу про суміщення посад 2024 — у статті.
161322

Суміщення професій та посад

На підприємстві працівник може виконувати, крім основних обов’язків, ще й додаткову роботу. Така діяльність у трудовому законодавстві називається «суміщення професій (посад)». У чому полягає суміщення професій і посад, скільки посад можна суміщувати одночасно та чи передбачена законодавством доплата за суміщення посад, — дізнаєтесь у статті.
104319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді