КМУ вніс зміни до Порядку присвоєння вчених звань

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
МОН присвоїть вчене звання доцента тим діячам культури і мистецтв, хто здобув освітньо — творчий ступінь доктора мистецтва

Встановлюємо доплату за науковий ступінь, вчене звання

14 листопада 2024 р. набрала чинності постанова КМУ від 12.11.2024 № 1294 (далі ― Постанова № 1294). Постанова № 1294 вносить зміни до підпункту два пункту 9 Порядку затвердження рішень про присвоєння вчених звань, затвердженого постановою КМУ від 19.08.2015 № 656 (далі — Порядок № 656).

Раніше вчене звання доцента присвоювали тим діячам культури й мистецтв, які працюють у закладах вищої освіти та мають почесне звання «Народний артист України», «Народний художник України», «Народний архітектор України», «Заслужений діяч мистецтв України», «Заслужений артист України», «Заслужений художник України», «Заслужений архітектор України», «Заслужений працівник культури України», «Заслужений майстер народної творчості України».

Відтепер його присвоять і тим діячам культури й мистецтв, які здобули освітньо — творчий ступінь вищої освіти доктора мистецтва.

Порядок № 656 визначає, що здобувач вченого звання доцента може мати або почесне звання та/або ступінь доктора мистецтва.

Вчене звання доцента присвоюють діячам культури і мистецтв, які опублікували наукові праці у фахових наукових виданнях України чи провідних наукових виданнях інших держав. Кількість таких видань визначає МОН. Видання держави-агресора до них не належать.

Тетяна Фіало

За інформацією КМУ

 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5460

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
830

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529573

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123588

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
351

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді