Верховний суд подав позов до КСУ щодо обмеження прав працівника у КЗпП

У клопотанні вказано, що кодекс обмежує конституційні права працівника

Верховний суд подав позов до КСУ щодо обмеження прав працівника у КЗпП

14 листопада Велика палата розпочала розгляд справи за поданням Верховного Суду про конституційність частини першої статті 233 Кодексу законів про працю України.

Судова практика під час воєнного стану: звільнення через неможливість забезпечити роботою

Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням перевірити припис Кодексу, за яким працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався про порушення свого права на відповідність статтям 22, 43 та 55 Конституції України.

Автор клопотання стверджує, що законодавець обмежив право працівника звернутись до суду строком у три місяці та не надав при цьому гарантій розгляду судом питання про поновлення строку на звернення до суду. Цим було обмежено конституційне право працівника на безстрокове звернення до суду з позовом про стягнення заробітної плати та обмежив їхнє право на судовий захист.

Для забезпечення повного і об’єктивного розгляду справи направили листи-запити до Президента України, ВРУ, Кабміну, наукових установ, закладів вищої освіти, Науково-консультативної ради Конституційного Суду із проханням висловити свою позицію щодо подання.

За інформацією КСУ

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6810

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47957

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24547

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
106595

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251196

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді