Порядок вирішення колективних трудових спорів — суд визнав конституційними окремі норми законодавства

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Вимога про досудове врегулювання трудового спору не виключає право у подальшому звернутися до суду

Конституційний Суд України (КС) оприлюднив рішення у справі за клопотанням первинної профспілкової організації перевірити на конституційність окремі приписи статті 7 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» від 03.03.1998 № 137/98-ВР (далі — Закон № 137).

Первинна профспілкова організація просила районний суду визнання недійсними зміни до колективного договору підприємства після того, як Національна служба посередництва й примирення повідомила, що вирішити колективний спір неможливо.

Суд відмовився відкрити провадження, оскільки норми статті 7 Закону №137 передбачають розгляд колективного трудового спору з питання змін колективного договору примирною комісією, а коли вона не прийняла рішення у визначені строки,— трудовим арбітражем.

Суди вищих інстанцій залишили це рішення без змін.

Первинна профспілкова організація звернулася до КС та зазначила, що оскільки приписи статті 7 Закону № 137 врегульовують лише позасудовий порядок вирішення колективного трудового спору, то вони не відповідають Конституції України.

На думку КС зазначені приписи не позбавляють первинну профспілкову організацію або іншу сторону колективного трудового спору гарантій реалізувати право на судовий захист у разі, коли трудовий спір не розв’язали в обов’язковому досудовому порядку. Відповідно, приписи статті 7 Закону № 137/98 не суперечать Конституції України.

Людмила Герега

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірки Держпраці скасовано: чи правда?

Набрала законної сили постанова Шостого апеляційного адміністративного суду м. Києва. Від 14.05.2019 втратили чинність Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Чи можливі тепер перевірки Держпраці: роз'яснення з посиланням на нормативно-правові акти.
8087

Судова реформа 2016: яких змін очікувати

Нині в Україні триває судова реформа , яка передбачає оновлення законодавства. Зокрема, прогнозується повне реформування системи судоустрою; імплементація оновлених конституційних засад правосуддя на законодавчому рівні для забезпечення незалежності (деполітизації) судової влади; посилення відповідальності судової влади перед суспільством; запровадження нових механізмів формування та кадрового оновлення суддівського корпусу
2723

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді