Як проводити стажування молоді в держорганах, ― рекомендує НАДС

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Молодь має можливість здобути новий досвід та ознайомитися зі специфікою роботи держслужби

НАДС наказом від 25.11.2024 № 161-24 затвердило нові Методичні рекомендації щодо проведення стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в державних органах (далі — Методичні рекомендації).

Стажування молоді у держорганах строком до шести місяців може здійснюватися у порядку, що визначить керівник держслужби (ч. 9 ст. 48 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII).

Методичні рекомендації допоможуть керівникам держслужби та структурних підрозділів, службам управління персоналом держорганів провести стажування молоді.

НАДС рекомендує держоргану затвердити наказом (розпорядженням) Порядок стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах держслужби. В ньому визначити загальні положення, як організувати та провести стажування.

Стажування пропонують проводити поетапно:

  • визначити потреби і можливості держоргану організувати та провести стажування;
  • провести підготовку до початку програми стажування;
  • відібрати кандидатів, які проходитимуть стажування;
  • забезпечити проходження стажування у держоргані;
  • визначити результати стажування.

Методичні рекомендації встановлюють вимоги до держслужбовця — керівника стажування, містять перелік суб’єктів стажування та форми, зокрема, анкети кандидата на стажування, заяви, оголошення про проходження стажування у держоргані, індивідуального плану стажування, довідку про проходження стажування тощо.

Визнали такими, що втратили чинність Методичні рекомендації, затверджені наказом НАДС від 28.01.2021 № 17-21.

Тетяна Фіало

За інформацією НАДС

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
680265

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
50787

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
80228

Обчислення стажу державної служби

При прийнятті особи на державну службу їй обчислюють стаж державної служби. Цей стаж дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки
52406

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді