Як проводити стажування молоді в держорганах, ― рекомендує НАДС

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Молодь має можливість здобути новий досвід та ознайомитися зі специфікою роботи держслужби

НАДС наказом від 25.11.2024 № 161-24 затвердило нові Методичні рекомендації щодо проведення стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби, в державних органах (далі — Методичні рекомендації).

Стажування молоді у держорганах строком до шести місяців може здійснюватися у порядку, що визначить керівник держслужби (ч. 9 ст. 48 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII).

Методичні рекомендації допоможуть керівникам держслужби та структурних підрозділів, службам управління персоналом держорганів провести стажування молоді.

НАДС рекомендує держоргану затвердити наказом (розпорядженням) Порядок стажування громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах держслужби. В ньому визначити загальні положення, як організувати та провести стажування.

Стажування пропонують проводити поетапно:

  • визначити потреби і можливості держоргану організувати та провести стажування;
  • провести підготовку до початку програми стажування;
  • відібрати кандидатів, які проходитимуть стажування;
  • забезпечити проходження стажування у держоргані;
  • визначити результати стажування.

Методичні рекомендації встановлюють вимоги до держслужбовця — керівника стажування, містять перелік суб’єктів стажування та форми, зокрема, анкети кандидата на стажування, заяви, оголошення про проходження стажування у держоргані, індивідуального плану стажування, довідку про проходження стажування тощо.

Визнали такими, що втратили чинність Методичні рекомендації, затверджені наказом НАДС від 28.01.2021 № 17-21.

Тетяна Фіало

За інформацією НАДС

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
67280

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
41291

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
605723

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
45681

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді