В які строки потрібно обов'язково оновити статус критичності
Міністерство економіки України оновило статус критично важливих підприємств для перших семи підприємств за новими критеріями згідно з Постановою Мінекономіки № 1332 від 22 листопада 2024 року.
Усі бронювання з 1 грудня здійснюватимуться через Дію
Компанії отримали можливість бронювати працівників на строк до 12 місяців. Ті, хто критичність не оновив, теж можуть бронювати працівників.
Крайній термін для оновлення критичності — 28 лютого 2025 року. За перші два дні відновлення бронювання через Дію, компанії подали 3500 заяв на бронювання 26,7 тисяч працівників.
Після оновлення критичності за новими обов’язковими критеріями, вони зможуть бронювати працівників на строк до 12 місяців.
За інформацією Мінекономіки
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?