Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески згідно із ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Як призначати та виплачувати допомогу з тимчасової непрацездатності
Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій, включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески.
Страховий стаж обчислюється за даними про трудову діяльність працівників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування.
До страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи до набрання чинності Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».
Також до страхового стажу зараховують періоди, протягом яких особа не підлягала страхуванню, але за неї сплачено єдиний внесок (починаючи з 1 січня 2016 року).
Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:
- 50% середньої заробітної плати — застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;
- 60% заробітної плати — застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п’яти років;
- 70% заробітної плати — застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до восьми років;
- 100% заробітної плати — застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років.
Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання чи травми також оплачується під час перебування у щорічній відпустці.
Для працівників або гіг-спеціалістів, які є резидентами Дія Сіті, розмір лікарняних залежить від суми заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, незалежно від страхового стажу.
За інформацією