Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески згідно із ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Як призначати та виплачувати допомогу з тимчасової непрацездатності
Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій, включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески.
Страховий стаж обчислюється за даними про трудову діяльність працівників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування.
До страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи до набрання чинності Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».
Також до страхового стажу зараховують періоди, протягом яких особа не підлягала страхуванню, але за неї сплачено єдиний внесок (починаючи з 1 січня 2016 року).
Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:
- 50% середньої заробітної плати — застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;
- 60% заробітної плати — застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п’яти років;
- 70% заробітної плати — застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до восьми років;
- 100% заробітної плати — застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років.
Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання чи травми також оплачується під час перебування у щорічній відпустці.
Для працівників або гіг-спеціалістів, які є резидентами Дія Сіті, розмір лікарняних залежить від суми заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, незалежно від страхового стажу.
За інформацією
Головного управління ПФУ в Тернопільській області
Листок непрацездатності під час вирішення складних трудових відносин подекуди вважають захисним амулетом. Мовляв, «лікарняний» — це гарантія того, що роботодавець не звільнить працівника ні за яких обставин. Але дійсно чи можливо прийняти наказ про звільнення під час лікарняного? Які особливості звільнення державного службовця під час лікарняного та звільнення під час лікарняного по вагітності та пологах потрібно знати кадровику? Усе про звільнення під час лікарняного — у статті.
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.