Зарплати деяким категоріям осіб планують обмежити, — законопроєкт

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Зміни внесуть до Закону України «Про правовий режим воєнного стану»

Як організувати роботу під час воєнного стану

13 грудня 2024 р. у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 28 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо обмеження розмірів заробітної плати деяким категоріям осіб в умовах дії воєнного стану» № 12316 (далі — Законопроєкт № 12316).

Законопроєкт № 12316 передбачає обмежити зарплати у сфері управління об’єктами державної власності, органах державної влади, ОМС та акумулювати бюджетні кошти, що потрібні сектору безпеки і оборони України в умовах воєнного стану. Депутати пропонують визначити у статті 28 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, що під час воєнного стану зарплату, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ нараховувати не вище граничного розміру виплат військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях 100 тис. гривень на місяць. 

Також обмеження в оплаті праці застосують до:

  • народних депутатів України, членів КМУ, працівників Офісу Президента, суддів, прокурорів, членів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Рахункової палати;
  • працівників, службових і посадових осіб НБУ, ДБР, БЕБ;
  • працівників суб’єктів господарювання, 50 і більше відсотків акцій / часток яких належить державі або іншому господарському товариству, членам наглядових рад таких суб’єктів. 

Обмеження не застосовуватимуть до військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

Тетяна Фіало

За інформацією ВРУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
262914

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
10050

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48851

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
117663

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді