Зарплати деяким категоріям осіб планують обмежити, — законопроєкт

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Зміни внесуть до Закону України «Про правовий режим воєнного стану»

Як організувати роботу під час воєнного стану

13 грудня 2024 р. у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 28 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо обмеження розмірів заробітної плати деяким категоріям осіб в умовах дії воєнного стану» № 12316 (далі — Законопроєкт № 12316).

Законопроєкт № 12316 передбачає обмежити зарплати у сфері управління об’єктами державної власності, органах державної влади, ОМС та акумулювати бюджетні кошти, що потрібні сектору безпеки і оборони України в умовах воєнного стану. Депутати пропонують визначити у статті 28 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII, що під час воєнного стану зарплату, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ нараховувати не вище граничного розміру виплат військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях 100 тис. гривень на місяць. 

Також обмеження в оплаті праці застосують до:

  • народних депутатів України, членів КМУ, працівників Офісу Президента, суддів, прокурорів, членів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Рахункової палати;
  • працівників, службових і посадових осіб НБУ, ДБР, БЕБ;
  • працівників суб’єктів господарювання, 50 і більше відсотків акцій / часток яких належить державі або іншому господарському товариству, членам наглядових рад таких суб’єктів. 

Обмеження не застосовуватимуть до військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

Тетяна Фіало

За інформацією ВРУ

Актуально про відпустки

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
7645

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48199

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
25253

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
109490

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
252586

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді