Роботодавці можуть розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників
15 січня 2025 р. ВРУ ухвалила Закону України «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні» (законопроєкт від 13.09.2024 № 12030; далі — Закон).
КЗпП можуть доповнити новою нормою
До другого читання із законопроєкту прибрали норми, якими зобов’язували роботодавців створити службу охорони психічного здоров’я. Натомість визначили, що кожний роботодавець може розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
Закон передбачає, що протягом року створять Національну комісію з питань психічного здоров’я. Вона буде постійно діючим колегіальним органом у сфері управління КМУ. Її основні повноваження полягатимуть у координації та нагляді за виконанням державної політики у сфері охорони психічного здоров’я.
Остаточний текст Закону ще не оприлюднили.
За інформацією ВРУ
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.