
Програми надання компенсацій роботодавцям, які готові працевлаштувати молодих фахівців, повинні зменшити фінансове навантаження на роботодавця і допомогти молодим людям отримати перший досвід роботи.
Компенсації за працевлаштування безробітних
Компенсація відбувається за таких умов:
працевлаштування молоді віком до 25 років зі страховим стажем до 1 року;
працевлаштування молоді віком до 35 років — на перше робоче місце;
працевлаштування має відбуватися за направленням центру зайнятості, що підтверджує реєстрацію особи як безробітної;
тривалість працевлаштування — 1 рік;
компенсація відбувається кожен непарний місяць роботи. Максимальна тривалість виплати компенсації роботодавцю — півроку;
роботодавець отримує компенсацію у розмірі 50% мінімальної заробітної плати;
подати заяву на компенсацію потрібно протягом 2 місяців із дня працевлаштування.
Щоб подати документи, роботодавцю необхідно особисто звернутися в центр зайнятості за місцем провадження діяльності, або через електронний кабінет, або електронною поштою. Для варіантів електронного зв’язку обов’язково накласти електронний підпис.
За інформацією Державної служби зайнятості
Поновити трудовий договір можна у будь-який час, не чекаючи скасування воєнного стану. Наші фахівці підготували зразок заяви та наказу про поновлення трудового договору
Контрактна форма трудового договору є досить поширеною на сьогодні, адже надає більшу гнучкість у визначенні умов роботи та взаємних обов’язків. Саме цим контракт і викликає низку питань: у чому полягає різниця між трудовим договором і контрактом; які особливості продовження контракту; де знайти зразок контракту з працівником? Відповіді на всі питання та типова форма контракту з працівником (зразок заповнення) — у статті.
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.