Чи оголошувати простій працівнику, який виїхав за кордон з власної ініціативи

За яких умов запроваждують простій на підприємстві

Чи запроваджувати простій до працівника, який виїхав за кордон з власної ініціативи

Простій — це зупинка роботи, викликана відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами згідно із ст. 34 КЗпП України.

Якщо на підприємстві є умови для виконання роботи, а працівник з власної ініціативи  залишив місце роботи, то правові підстави для запровадження простою для працівника відсутні.

Звільняти такого працівника за прогул не можна в період дії воєнного стану до з'ясування всіх причин і обставин. Обліковувати відсутність працівника слід, як відсутність з інших причин.

Час, протягом якого працівник не виконує свої обов’язки, оплаті не підлягає.

За інформацією Telegram-каналу

Східного міжрегіонального управління Держпраці

Зміни у законодавстві щодо працівників з інвалідністю

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
3583

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
5808

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді