Господарський кодекс втратить чинність за півроку

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Закон, що скасовує Господарський кодекс, також вносить зміни до Цивільного кодексу та низки спецзаконів

Господарський кодекс скасують: закон

27 лютого 2025 р. газета «Голос України» опублікувала Закон України «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об’єднань юридичних осіб» від 09.01.2025 № 4196-ІХ (далі — Закон № 4196). Його вчора підписав Президент України.

Закон № 4196:

  • удосконалить корпоративне управління в юридичних особах, заснованих на державній і комунальній власності;
  • підвищить інвестиційну привабливість країни;
  • запровадить ефективні механізми контролю за об’єктами державної та комунальної власності;
  • усуне суперечності між ЦК та актами спеціального законодавства.

Державні підприємства матимуть три роки, щоб трансформуватись в акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю або державні некомерційні товариства. Для комунальних підприємств корпоратизація матиме гнучкий характер. Громадам дозволять самостійно визначати доцільність трансформації, а також створювати юридичні особи.

Також Закон № 4196:

  • передбачає масштабну інвентаризацію державного майна;
  • зобов’язує держпідприємства публікувати фінансові звіти;
  • врегульовує перехідний період. 

Протягом перехідного періоду статути та внутрішні положення підприємств та їх правонаступників слід привести у відповідність до Закону № 4196.

Закон № 4196 набуде чинності 28 лютого та діятиме через 6 місяців, крім окремих його положень. Саме тоді Господарський кодекс втратить чинність.

Нагадаємо, що Господарський кодекс, зокрема містить норму про організаційну структуру підприємства та визначає самостійність підприємств її встановлювати, формувати чисельність працівників і штатний розпис. 

За інформацією газети «Голос України»  

 

 

 

 

 

 

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
75

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14353

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6949

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
104

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1085

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді