Хто отримає надбавку, якщо володіє англійською мовою

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Надбавку отримають окремі категорії осіб, за умови, що матимуть документ про відповідний рівень володіння англійською мовою

КМУ оприлюднив Порядок, що встановлює надбавку за володіння англійською мовою деяким категоріям осіб, який затвердив постановою від 07.03.2025 № 257 (далі — Постанова № 257, Порядок № 257).

Порядок № 257 визначає механізм, за яким встановлюватимуть надбавку за володіння англійською мовою на рівні не нижче В2 за шкалою рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR). Він поширюється на:

  • голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників;
  • військовослужбовців офіцерського, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом на посадах, що передбачає перелік, який КМУ затвердив постановою від 27.12.2024 № 1522;
  • поліцейських середнього і вищого складу Нацполіції, осіб начальницького складу інших правоохоронних органів, осіб начальницького складу служби цивільного захисту, які проходять службу на посадах, за переліком, який КМУ затвердив постановою від 24.12.2024 № 1488;
  • прокурорів;
  • керівників, членів виконавчого органу, членів наглядової ради (ради директорів) та інших посадових осіб державних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій / часток належать державі;
  • керівників державних наукових установ;
  • керівників закладів вищої освіти;
  • працівників у сфері освіти і науки, які займають посади, що передбачає перелік, затверджений КМУ відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про застосування англійської мови в Україні» від 04.06.2024 № 3760-ІХ (далі — Закон № 3760). Перелік посад таких працівників КМУ ще не затвердив;
  • посадових осіб місцевого самоврядування, крім виборних посад, основні посадові обов’язки яких передбачають функції з міжнародного співробітництва, за умови, якщо суб’єкт призначення визначить вимоги щодо володіння англійською мовою такими особами.

Зазначеним особам за володіння англійською мовою встановлюватимуть надбавку у розмірі 10% посадового окладу. Умова — наявність документів, які засвідчують рівень володіння англійською мовою, зокрема сертифікатів міжнародного зразка, перелік яких встановлює КМУ відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3760.

Надбавку нараховуватимуть та виплачуватимуть щомісяця за фактично відпрацьований час / час служби у межах коштів, які передбачили на оплату праці / грошове забезпечення. Якщо умови оплати праці, що визначають окремі постанови КМУ, передбачають надбавку за знання та використання в роботі іноземної мови у більшому розмірі, то надбавку встановлюватимуть відповідно до таких постанов КМУ.

Постанова № 257 набере чинності одночасно з частиною шостою статті 4 Закону № 3760 — з дня, як припинять або скасують воєнний стан. Вона діятиме протягом чотирьох років.

За інформацією КМУ

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
122

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14485

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9410

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
119

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1130

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді