Трудові книжки зберігаються у працівників, якщо вони працюють за трудовим договором у ФОПів без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг згідно із п. 2.21-1 глави 2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.93 №58.
Перехід на електронні трудові книжки
Трудові книжки зберігаються на підприємствах, в установах і організаціях, у представництвах іноземних суб’єктів господарювання, а при звільненні працівника трудова книжка видається йому під розписку в журналі обліку згідно із абзацом 1 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» від 27 квітня 1993 року № 301.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-IX запроваджено електронний облік трудової діяльності.
Протягом п’яти років після 10.06.2021 року Пенсійний фонд включатиме до реєстру застрахованих осіб відомості про трудову діяльність працівників. Після завершення цих робіт трудові книжки видадуть працівникам особисто під підпис.

Бути в курсі змін у трудовому законодавстві, обмінюватися досвідом із колегами та отримувати готові рішення для кадрової роботи – усе це можливо в нашому кадровому каналі Messenger у Facebook!
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити записи до трудової книжки, що зберігається у працівника згідно із ч. 3 статті 48 КЗпП України. Тобто передбачено, що трудова книжка, всупереч Постанові Кабміну № 301, може зберігатися у працівника.
Таким чином, роботодавець не зобов’язаний зберігати трудову книжку у себе.
За інформацією