Як працевлаштувати осіб з інвалідністю на неповний робочий день згідно із нормативом

Роз’яснення Держпраці

Норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю встановлено у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця. 

Норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю

Для виконання нормативу місце роботи особи з інвалідністю має бути основним. При цьому, не має значення режим роботи такого працівника: повний чи неповний робочий час.

Розраховуючи норматив, потрібно правильно визначити середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу за рік. Показник обчислюється за п. 3.2 глави 3 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої Державним комітетом статистики України від 28.09.2005 № 286.

На прохання особи з інвалідністю або за медичним висновком їй установлюють неповний робочий день і створюють пільгові умови праці.

Таким чином, в розрахунок нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю включається особа з інвалідністю, яка працює за основним місцем роботи, на неповний робочий день.

При цьому мають бути дотримані мінімальні державні гарантії щодо оплати праці. Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

За інформацією

Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
4299

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
16594

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
38789

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
22946

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді