Норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю встановлено у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників, а якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.
Норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю
Для виконання нормативу місце роботи особи з інвалідністю має бути основним. При цьому, не має значення режим роботи такого працівника: повний чи неповний робочий час.
Розраховуючи норматив, потрібно правильно визначити середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу за рік. Показник обчислюється за п. 3.2 глави 3 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої Державним комітетом статистики України від 28.09.2005 № 286.
На прохання особи з інвалідністю або за медичним висновком їй установлюють неповний робочий день і створюють пільгові умови праці.

Бути в курсі змін у трудовому законодавстві, обмінюватися досвідом із колегами та отримувати готові рішення для кадрової роботи – усе це можливо в нашому кадровому каналі Messenger у Facebook!
Таким чином, в розрахунок нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю включається особа з інвалідністю, яка працює за основним місцем роботи, на неповний робочий день.
При цьому мають бути дотримані мінімальні державні гарантії щодо оплати праці. Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.
За інформацією