Що робити, якщо працівник захворів в останній день відпустки

Чи потрібно переносити день відпустки та на який період

Що робити, якщо працівник захворів в останній день відпустки

Щорічну відпустку потрібно перенести на інший період або продовжити у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, згідно із ч. 2 статті 11 Закону України «Про відпустки»

Як продовжити чи перенести відпустку через хворобу

Якщо лікарняний відкрили через хворобу дитини, дні щорічної відпустки не переносять на інший період. Також перенесенню не підлягають творчі відпустки, у зв’язку з навчанням чи соціальні.

Перенесенню підлягають лише щорічні відпустки та додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину  особу — з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. 

Під час відпустки без збереження зарплати період хвороби не підлягає оплаті згідно із п. 6 ч. 1 статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період.

Таким чином, якщо в останній день щорічної відпустки працівник захворів і йому відкрили лікарняний, то за загальним правилом цей день відпустки необхідно надати одразу після лікарняного. Такий день відпустки надається одразу по закінченню лікарняного, навіть якщо припадає на вихідні.

За інформацією

Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок заяви про «чорнобильську» відпустку

Якщо на підприємстві є працівники, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та віднесені до 1 чи 2 групи постраждалих, для них гарантований додатковий відпочинок. А саме — додаткова відпустка за збереженням зарплати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів.
36495

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
22550

Відпустка без збереження заробітної плати в період дії воєнного стану та у мирний час

Якщо працівник бажає оформити відпустку без збереження заробітної плати, кадровик враховує норми Закону про відпустки та й зміни, внесені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Як оформити відпустку за власний рахунок? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
138987

Заява на відпустку: зразок

«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2025 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
577730

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді