
Працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку з службовими відрядженнями згідно із ст. 121 КЗпП України.
Як оформити відрядження працівника
Працівникам, які їдуть у відрядження, виплачують: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати на оренду житла.
Відрядження часто пов’язані з непередбачуваними витратами, тому варто виплатити кошти працівнику авансом. Без авансу працівник може опинитися у скрутному фінансовому становищі, що негативно вплине на виконання службових обов’язків.
У листі Мінсоцполітики від 07.11.2013 № 998/13/155-13 вказано, що відправлення працівника у відрядження без авансу є порушенням трудового законодавства.
Водночас цілком можлива ситуація, коли працівнику не вистачає виданих роботодавцем коштів і він отримує компенсацію у повному обсязі після повернення.
За інформацією
Східного міжрегіонального управління Держпраці
Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, передбачає, що працівників направляють у відрядження на підставі наказу керівника установи або його заступника. У наказі про відрядження зазначають пункт призначення, найменування підприємства, в яке відряджено працівника, строк та мета відрядження.
Скачайте актуальний зразок наказу про відрядження.
Направляючи працівника у відрядження, в наказі встановлюють строки відрядження. Проте обставини можуть скластися так, що працівнику необхідно затриматися у відрядженні.
І для відрядження по Україні, і для відрядження за кордон спершу затвердьте кошторис витрат, а потім видайте наказ. Технічне завдання для відрядження за кордон готуйте за потреби
Директор у відрядженні, а на підприємстві постійно виникають проблеми та завдання, які потребують оперативного розв’язання. Доручіть посадовій особі підприємства виконувати частину повноважень директора на час його відсутності