Відсьогодні можна сплатити 50 % штрафу за порушення правил військового обліку

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Для цього особа має подати відповідну заяву та сплатити штраф протягом 10 днів

17 квітня 2025 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 13.03.2025 № 4316-ІХ.

Тепер особа, яка порушила правила військового обліку чи законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію може подати заяву про те, що не оспорює порушення за статтями 210 і 210-1 КпАП та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності. В такому випадку керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК) у постанові про накладення адміністративного стягнення визначить розмір штрафу на рівні мінімального, який передбачає КпАП за таке правопорушення. Це — 17 000 грн. Якщо особа протягом 10 календарних днів сплатить не менше ніж 50 % розміру штрафу, постанову вважатимуть виконаною.

Заяву можна подати не пізніше дня розгляду справи про таке адміністративне правопорушення особисто в письмовій формі у ТЦК, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

Нагадаємо, що функціональність сплати штрафу за порушення у застосунку Резерв+, заступник міністра оборони Катерина Черногоренко пообіцяла реалізувати цього літа.

За інформацією газети «Голос України»

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
4759

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
6717

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді