Держслужба зайнятості виплатила компенсацію 2400 роботодавцям
Державна служба зайнятості виплатила 197 млн гривень 2400 роботодавцям, які облаштували робочі місця для людей з інвалідністю. Умови для праці створили для 2745 працівників з інвалідністю.
Як облаштувати робоче місце для осіб з інвалідністю
Середній розмір компенсації становить близько 79 000 гривень. Максимальні суми компенсацій: 120 000 грн для осіб з інвалідністю І групи та 80 000 грн для осіб з інвалідністю ІІ групи.
Отримати компенсацію можуть всі роботодавці, які створюють нові робочі місця для людей з інвалідністю. Також компенсація поширюється на ситуації, коли працівник з інвалідністю повертається на своє робоче місце після служби в армії.
Компенсацію можуть отримати також ФОП та ветеранські ФОП з інвалідністю, які зареєстрували або відновили свою діяльність після 18 березня 2025 року.
Компенсація покриває витрати на вже придбані роботодавцем допоміжні засоби. Роботодавець має подати заяву на компенсацію протягом 180 днів з дати працевлаштування особи з інвалідністю, державної реєстрації ФОП.
Подати заявку можна онлайн на порталі «Дія» або офлайн у своєму центрі зайнятості. Рішення про надання компенсації приймається впродовж 10 робочих днів.
За інформацією Держслужби зайнятості
Найпоширеніші запитання, які турбують роботодавців, та відповіді на них в одній статті ☟
Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.