Кабмін затвердив план дій для запуску Європейської професійної карти — цифрового інструменту, який спростить визнання кваліфікацій та працевлаштування в ЄС
9 травня Кабмін схвалив план заходів із підготовки до впровадження Європейської професійної карти. Вона стане цифровим підтвердженням професійної кваліфікації українських спеціалістів для роботи в країнах ЄС.
За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, запровадження карти дозволить привести українське законодавство у відповідність до норм Євросоюзу, спростити визнання кваліфікацій і підвищити мобільність українських фахівців.
У ЄС сотні професій вважаються регульованими — від медиків до архітекторів. Вимоги до таких професій різняться в кожній країні. Європейська професійна карта уніфікує процес визнання кваліфікацій, що має на меті полегшити вихід українців на ринок праці ЄС.
План уряду охоплює інституційні, аналітичні та інформаційні кроки. Зокрема, передбачено розробку закону про регульовані професії — як основу для впровадження карти.
ℹ️ Що таке Європейська професійна карта?
Це електронний документ, який підтверджує, що фахівець відповідає усім вимогам для тимчасової чи постійної роботи в країнах ЄС або ЄЕЗ. Вона спрямована на підтримку вільного пересування спеціалістів в європейському просторі.
За інформацією Міністерства економіки України
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.