Воєнний стан не скасовує гарантій для осіб з інвалідністю щодо тривалості щорічної відпустки, проте в окремих випадках роботодавець має право її обмежити.

Як надавати відпустки працівникам з інвалідністю
Роботодавець не має права формально обмежувати тривалість щорічної відпустки для особи з інвалідністю ІІ групи 24 календарними днями лише на підставі воєнного стану. Закон України «Про відпустки» гарантує таким працівникам відпустку тривалістю 30 календарних днів. Це одна з форм соціального захисту, спрямована на врахування додаткових потреб таких осіб та забезпечення рівності умов праці й відпочинку.
Однак, згідно із Законом № 2136-IX про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану, у разі наявності об’єктивних обставин, що унеможливлюють надання повної тривалості відпустки, роботодавець може тимчасово обмежити її до 24 днів. Невикористані дні переносяться на післявоєнний період або компенсуються у разі звільнення.
Уникнути конфліктів допоможе розробка внутрішніх документів, які врегульовують надання відпусток працівникам, що потребують особливого захисту, або відповідні зміни до колективного договору.
За інформацією
Схiдного міжрегiонального управлiння Держпрацi
Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
Повернення до роботи після відпустки часто дається важко як звичайним працівникам, так і керівникам. Навіть найвідданіші своїй справі люди можуть відчути апатію, втрату ритму або так звану «післявідпускну депресію». Цей стан є абсолютно нормальним, але якщо не приділити йому увагу, він може негативно вплинути на продуктивність, атмосферу в колективі та загальний настрій на роботі. Тож як налаштувати себе на роботу після відпочинку та що робити після відпустки, щоб не вигорати — у статті.
Надання матеріальної допомоги на оздоровлення на законодавчому рівні регламентовано тільки для підприємств, установ та організацій, які фінансують з бюджету. Недержавні підприємства можуть врегулювати це питання у колдоговорі.
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?