Повторна ВЛК для військовозобов’язаних з обмеженою придатністю: залишилось три тижні

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
До 5 червня чоловіки віком від 25 до 60 років, раніше визнані обмежено придатними, мають повторно пройти військово-лікарську комісію

Повторна ВЛК для військовозобов’язаних з обмеженою придатністю: залишилось три тижні

Міністерство оборони України нагадує: до 5 червня 2025 року військовозобов’язані громадяни, які до 4 травня 2024 року були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК).

Повторне проходження ВЛК обов’язкове для громадян України чоловічої статі віком від 25 до 60 років. Виняток становлять лише особи з інвалідністю будь-якої групи — вони не підлягають повторному огляду за цією вимогою.

Направлення на ВЛК можна отримати у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а також через електронну систему Резерв+. З направленням потрібно звернутися до визначеної військово-лікарської комісії, яка може працювати на базі ТЦК, військового госпіталю або іншого медзакладу. Обов’язково слід мати документи, що посвідчують особу, військово-облікові документи, медичні довідки (за наявності) та результати попередніх медоглядів.

Лікарі проведуть повторний огляд відповідно до оновлених вимог. За його результатами буде визначено новий статус придатності до військової служби.

У разі невиконання цього обов’язку, ТЦК та СП подають звернення до Національної поліції. Поліція має право здійснювати адміністративні затримання та доставлення порушників до найближчих ТЦК. Після доставлення громадян можуть притягнути до адміністративної відповідальності та направити на медогляд, навіть після завершення встановленого терміну.

Порушення порядку військового обліку в особливий період передбачає адміністративну відповідальність за статтею 210 КУпАП — штраф від 17 000 до 25 500 грн.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
5404

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
7164

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді