Чи всіх критично важливих підприємств стосується перевірка Мінекономіки
Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Законодавчих підстав проходити таку перевірку від Мінекономіки для підприємств, що отримали статус критично важливого в іншому органі, не вбачаємо. Пояснимо чому.
Мінекономіки у листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07:
- адресує його підприємствам, установам і організаціям згідно зі списком. Тож ті підприємства, що не отримали листа від Мінекономіки, можуть використовувати його в ознайомчих цілях, щоб планувати свою подальшу взаємодію з тим органом, у якого отримували критичність
- повідомило, що проводить перевірку критично важливих підприємств на відповідність критеріям критичності на підставі пункту 6-1 Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (далі — Критерії та порядок).
Норма пункту 6-1 Критеріїв та порядку надає право органу, який прийняв рішення про визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, виконувати моніторинг його діяльності за звітний податковий період, та за потреби перевіряти його відповідності критеріям, за якими отримано критичність. Тобто, Мінекономіки проводить перевірку не всіх підприємств, що мають статус критичності, а тільки тих, кому це міністерство надало такий статус.
З метою проведення перевірки відповідності підприємства критеріям, згідно з якими підприємству надавався або підтверджувався статус, та прийняття рішення про залишення або про скасування прийнятого рішення, Комісією Мінекономіки із визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, рекомендовано у термін до 28.05.2025 надіслати на електронну адресу Мінекономіки ([email protected]) витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами за місцезнаходженням філії, представництва, іншого відокремленого підрозділу з 01.01.2025 по 30.04.2025, а також документи на право власності або оренду нерухомого майна для підтвердження провадження діяльності на території трьох і більше областей України.
Провадження діяльності на території трьох і більше областей України, у сфері, формування та/або реалізацію політики якої забезпечує Мінекономіки, що підтверджується документами на право власності або оренду нерухомого майна, а також витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами за місцезнаходженням філії, представництва, іншого відокремленого підрозділу — це один з критеріїв, за якими Мінекономіки визначає підприємства такими, що мають важливе значення для галузей національної економіки, якщо вони за видом економічної діяльності належать до сфер, у яких Мінекономіки забезпечує формування та реалізацію державної політики.
Підстава — пп. 6 п. 1 Критеріїв визначення підприємств, установ i організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки, затверджених наказом Мінекономіки від 18.12.2024 № 28003.
За наявності найменших сумнівів підприємство може самостійно звернутись до Мінекономіки і уточнити, чи треба йому подавати згадані документи.