Як оскаржити висновок ВЛК: досудовий і судовий порядок

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Дізнайтеся, куди звертатися, які документи додати й у які строки подати заяву або позов

Наближається завершення терміну для повторного проходження ВЛК особами, яких раніше визнали обмежено придатними до військової служби. Після 5 червня їм буде визначено новий статус, що напряму вплине на можливість проходження військової служби.

У зв’язку з цим зростає значення механізмів оскарження висновку військово-лікарської комісії. Незгоду з висновком ВЛК можна оформити в досудовому або судовому порядку.

У досудовому порядку першим кроком є письмове звернення до вищої за рівнем ВЛК. Постанову районної або міської ВЛК можна оскаржити в обласну, а обласну — у регіональну або Центральну ВЛК. Постанови Центральної ВЛК оскаржують лише в суді. Вища ВЛК може або залишити рішення чинним, або призначити повторний чи контрольний медичний огляд.

Щоб звернутися у досудовому порядку, необхідно подати заяву з аргументами щодо незгоди з висновком і додати копії медичних документів.

У судовому порядку висновки ВЛК оскаржують за правилами адміністративного судочинства, оскільки ВЛК виконує владні управлінські функції. Якщо ви вже зверталися до вищої ВЛК, строк для подання позову — 3 місяці з моменту отримання відповіді. Якщо ні — 6 місяців з дати, коли стало відомо про порушення прав.

Позовна заява має відповідати вимогам КАСУ: включати найменування суду, сторін, зміст постанови ВЛК, суть претензій, вимоги та підтверджуючі документи.

Важливо пам’ятати: подання позову не зупиняє дії висновку ВЛК, тому в разі незгоди з висновком не варто зволікати.

За інформацією Міністерства юстиції України

У зв’язку з цим зростає значення механізмів оскарження висновку військово-лікарської комісії. Незгоду з висновком ВЛК можна оформити в досудовому або судовому порядку.

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Виклик до ТЦК і СП: як оформити повідомлення працівнику

В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
1132

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
6774

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
8125

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді