Профспілки занепокоєні прийняттям нової постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»
Профспілки занепокоєні прийняттям нової постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах».
У проекті постанови із Списків № 1 і № 2, затверджених постановою КМУ від 16.01.2003 № 36 (далі — Списки № 1 і № 2), вилучено низку виробництв, професій та посад, зайнятість на яких, за результатами неодноразово проведеної атестації робочих місць, нині дає право на пенсійне забезпечення на пільгових умовах. Однак до проекту не надано жодних обгрунтувань щодо таких змін, навіть підтвердження відсутності на таких робочих місцях несприятливих та шкідливих умов праці.
На думку профспілок, виключення зі Списків № 1 і № 2 виробництв, професій чи посад, зайнятість на яких сьогодні дає право на пільгове пенсійне забезпечення, призведе до обмеження прав і гарантій працівників, зайнятих у шкідливих і важких умовах праці, виникнення соціальної напруги в трудових колективах.
Тому Спільний представницький орган всеукраїнських об’єднань профспілок направив Міністру соціальної політики України П. Розенку лист із пропозицією про робочу зустріч з керівниками галузевих профспілок. Мета зустрічі — вироблення конкретного плану роботи з опрацювання нової редакції Списків № 1 і № 2.
Зокрема, в листі запропоновано створити у кожній галузі з представників міністерства (відомства) і галузевої профспілки комісію, яка повинна детально опрацювати відповідний перелік професій і посад, внести пропозиції. За результатами роботи таких комісій сформувати Списки № 1 і № 2 для остаточного обговорення і прийняття відповідного рішення.
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.