Пенсія та довідка за «стару» зарплату: що треба знати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
Головний редактор порталу «Кадровик-01»
Для пенсії береться до уваги стаж із 2000 року. Проте довідка про зарплату до цієї дати може вплинути на розмір виплат

Пенсія та довідка за «стару» зарплату: що треба знати

При призначенні пенсії основою для розрахунку є дані про заробітну плату, зафіксовані в реєстрі застрахованих осіб, починаючи з 1 липня 2000 року. Тобто, зарплата за періоди після цієї дати автоматично враховується при обчисленні розміру пенсії.

Що ж до заробітку до липня 2000 року — довідка про нього подається за бажанням. Заявник має право надати довідку про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців підряд до 01.07.2000. Це може бути вигідно, якщо в цей період була вища зарплата, ніж після, або якщо тоді була робота за сумісництвом.

Довідка про заробітну плату

Однак є один виняток: якщо після 1 липня 2000 року особа має менше ніж 5 років страхового стажу, довідка про зарплату до цієї дати обов’язкова. Її видає підприємство, де працював працівник, на підставі особових рахунків, відомостей про нарахування чи інших первинних документів.

За інформацією Головного управління ПФУ в Запорізькій області

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
31618

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
270833

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
12135

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
49850

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
125065

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді