Якщо працівник обіймає ще одну посаду, за це передбачена компенсація. Але є низка умов

Працівник може отримати доплату, якщо виконує додаткову роботу за іншою посадою на своєму підприємстві. Йдеться про суміщення професій або посад — ситуацію, коли працівник паралельно з основними обов’язками бере на себе ще одну посаду, в межах свого робочого часу. Окремий трудовий договір у такому випадку не укладається, проте обов’язковим є наказ про суміщення, виданий за згодою працівника. Про це нагадали посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області під час інформаційного семінару на транспортному підприємстві.
Доплата за суміщення
За таку роботу передбачена доплата — її розмір визначають у колективному договорі (ст. 105 КЗпП). Доплата за суміщення встановлюється за рахунок економії фонду зарплати, яка виникає, якщо вакантна посада передбачена штатним розписом, але фактично не зайнята. Доплата може бути призначена одному працівнику або розподілена між кількома, відповідно до фактичного навантаження.
За інформацією Південно-Східного
міжрегіонального управління Держпраці
Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
Припинити суміщення посад, встановлене на невизначений строк, можна у будь-який час на прохання працівника, видавши відповідний наказ.
Доручити працівникові додаткову роботу на умовах суміщення посад роботодавець може або за погодженням з працівником, або, прийнявши одностороннє рішення про це — у порядку зміни істотних умов праці відповідно до вимог КЗпП. Зразок наказу про суміщення посад 2024 — у статті.
На підприємстві працівник може виконувати, крім основних обов’язків, ще й додаткову роботу. Така діяльність у трудовому законодавстві називається «суміщення професій (посад)». У чому полягає суміщення професій і посад, скільки посад можна суміщувати одночасно та чи передбачена законодавством доплата за суміщення посад, — дізнаєтесь у статті.