Допомога при пологах: що гарантує закон

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
Головний редактор порталу «Кадровик-01»
Відпустка по вагітності та пологах оплачується у повному обсязі — за основним місцем роботи та за сумісництвом

Допомога при пологах: що гарантує закон

Працевлаштовані жінки, які йдуть у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, мають право на страхову виплату в розмірі 100 % середньої заробітної плати — незалежно від тривалості страхового стажу (ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 1105). Виплату здійснюють на підставі листка непрацездатності, сформованого на основі медичного висновку.

Допомога виплачується за весь період відпустки: 70 календарних днів до пологів і 56 днів після (або 70 у разі ускладнених пологів чи народження двох і більше дітей). За бажанням жінки та за відсутності медичних протипоказань частину відпустки до пологів можна перенести й використати після народження дитини. Загальна тривалість не повинна перевищувати 126 днів (140 — у випадку ускладнень або багатоплідної вагітності). Для жінок із 1–3 категорією постраждалих від Чорнобильської катастрофи тривалість відпустки складає 180 днів (90 до та 90 після пологів).

Медичний висновок категорії «Вагітність та пологи» формується з 30 тижня вагітності до дня пологів. Якщо пацієнтка бажає перенести його формування на пізніший термін, вона подає відповідну заяву. Якщо ж такий висновок не був сформований до пологів, його створюють із дати пологів.

Можливість перенесення відпустки передбачена лише для застрахованих осіб, які працюють за трудовим договором у будь-яких установах, незалежно від форми власності або у фізичних осіб. Із 1 січня 2025 року страхова виплата надається також за місцем роботи за сумісництвом.

За інформацією Головного управління ПФУ в Кіровоградській області

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
537582

Покладення обов’язків на час відпустки: оформлюємо заміну правильно

На час відпустки основного працівника передбачена можливість виконання його обов’язків іншим працівником. Як правильно оформити покладання обов’язків на час відпустки, зокрема, коли директор йде у відпустку, читайте у статті
98642

Відпустка при народженні дитини: зразок наказу

Працівник просить відпустку при народженні дитини? Надавайте, якщо має на неї право. Скористатися правом на відпустку працівник може упродовж трьох місяців із дня народження дитини. Працівник має використати відпустку не пізніше 104-го дня з дня народження дитини
17828

Щорічні додаткові відпустки: види та порядок надання

Як і кому надавати щорічні додаткові відпустки — питання актуальне для кадровика протягом усього року. Як визначити тривалість таких відпусток, який стаж зараховувати та чим відрізняються щорічні додаткові від інших видів відпусток — дізнайтеся у статті.
64888

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді