До кінця липня хлопці, яким цьогоріч виповнюється 17, мають стати на військовий облік. Є два способи: через електронний кабінет або особисто в ТЦК

До 31 липня 2025 року на військовий облік беруться громадяни України чоловічої статі, яким у цьому році виповнюється 17 років. Відомості про них вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних і резервістів.
Зробити це можна:
- через електронний кабінет призовника — із підтвердженням особи та актуалізацією даних;
- або особисто у районному (міському) ТЦК та СП — із пакетом документів
Важливо: взяття на військовий облік не означає призову.
На облік не беруть:
- осіб, які відбувають покарання;
- осіб, до яких застосовано примусові заходи медичного характеру
Тих, хто не став на облік у визначений строк, зареєструють лише після особистого звернення до ТЦК та СП.
Документи для взяття на облік:
- Паспорт
- Витяг із реєстру громади
- Довідка ВПО (за потреби)
- Свідоцтво про народження
- ІПН
- Документ про освіту
- Довідка з місця навчання або роботи (за наявності)
- 4 фотокартки 35×45 мм
За інформацією Facebook-сторінки
Чернігівського обласного ТЦК та СП
В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.