Прокуратура не здійснюватиме нагляд за додержанням і правильним застосуванням законодавства про працю

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Генеральний прокурор України і підпорядковані йому прокурори виключені з переліку органів, які здійснюють нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів про працю

Відповідні зміни внесено до низки нормативних актів на підставі пункту 1 Прикінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII (далі — Закон про прокуратуру), опублікованого в газеті «Голос України» від 25.10.2014 № 206. Сам Закон про прокуратуру набере чинності 25.04.2015.

Внесено зміни до Кодексу законів про працю України (КЗпП). Генеральний прокурор України і підпорядковані йому прокурори виключені з переліку органів, які здійснюють нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів про працю (зміни внесено до ст. 259 КЗпП).

Доповнено статтю 43 КЗпП, відтепер не потрібна попередня згода виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з прокурором, працівником органу внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань України чи органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства. На цих осіб не поширюються й положення статті 252 КЗпП (гарантії для працівників підприємств, установ, організацій, обраних до профспілкових органів) в частині особливостей притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільнення. Аналогічну норму включено до статті 41 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV.

Стягнення з керівників підприємств, установ, організацій та їх заступників матеріальної шкоди в судовому порядку провадиться відтепер виключно за позовом вищестоящого в порядку підлеглості органу (зміни внесено до ст. 136 КЗпП).

Прокурор також не може ініціювати розгляд судом справ про притягнення до відповідальності у випадках, передбачених Законом України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII, та якщо він вважає, що рішення комісії по трудових спорах суперечить чинному законодавству (змін зазнала ст. 231 КЗпП).

Змінами, внесеними до статті 35 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, прокуратура виключена з переліку органів, які мають право здійснювати контроль за додержанням законодавства про оплату праці, а до статті 27 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР — нагляд за додержанням і правильним застосуванням законодавства про відпустки.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
88

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6000

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1020

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530577

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124017

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді