Прокуратура не здійснюватиме нагляд за додержанням і правильним застосуванням законодавства про працю

Генеральний прокурор України і підпорядковані йому прокурори виключені з переліку органів, які здійснюють нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів про працю

Відповідні зміни внесено до низки нормативних актів на підставі пункту 1 Прикінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII (далі — Закон про прокуратуру), опублікованого в газеті «Голос України» від 25.10.2014 № 206. Сам Закон про прокуратуру набере чинності 25.04.2015.

Внесено зміни до Кодексу законів про працю України (КЗпП). Генеральний прокурор України і підпорядковані йому прокурори виключені з переліку органів, які здійснюють нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів про працю (зміни внесено до ст. 259 КЗпП).

Доповнено статтю 43 КЗпП, відтепер не потрібна попередня згода виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з прокурором, працівником органу внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань України чи органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства. На цих осіб не поширюються й положення статті 252 КЗпП (гарантії для працівників підприємств, установ, організацій, обраних до профспілкових органів) в частині особливостей притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільнення. Аналогічну норму включено до статті 41 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV.

Стягнення з керівників підприємств, установ, організацій та їх заступників матеріальної шкоди в судовому порядку провадиться відтепер виключно за позовом вищестоящого в порядку підлеглості органу (зміни внесено до ст. 136 КЗпП).

Прокурор також не може ініціювати розгляд судом справ про притягнення до відповідальності у випадках, передбачених Законом України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII, та якщо він вважає, що рішення комісії по трудових спорах суперечить чинному законодавству (змін зазнала ст. 231 КЗпП).

Змінами, внесеними до статті 35 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, прокуратура виключена з переліку органів, які мають право здійснювати контроль за додержанням законодавства про оплату праці, а до статті 27 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР — нагляд за додержанням і правильним застосуванням законодавства про відпустки.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19215

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118836

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
520995

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
478

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33363

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді