Відповідь
Бабі, діду чи іншому родичу, який фактично доглядає за дитиною, відпустку до трьох років надають на підставі довідки з місця роботи / навчання, служби одного з батьків дитини про те, що він/вона вийшов/вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки (ч. 4 ст. 20 Закону про відпустки).
Бабуся в «декреті»: 11 запитань про відпустку для догляду за дитиною до трьох років родичу
Батьки дитини — приватні підприємці, не можуть делегувати права на відпустку бабусі, тому що не перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями або фізичною особою-підприємцем як наймані працівники. Отже, вийти на роботу до закінчення терміну відпустки до трьох років і надати таку довідку не можуть.
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку: коли надається за законом?
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається матері або батьку дитини, або особам, які фактично доглядатимуть за дитиною, за їх заявою
Декретна відпустка до 3 років — право як матері, так і батька дитини. Чи відрізняється відпустка по догляду за дитиною до 3 років батькові від тої, що може надаватися матері дитини? Відповідь на це питання та алгоритм, за яким відпустка по догляду за дитиною до 3-х років на вашому підприємстві буде оформлена правильнота швидко — у статті.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами у практиці кадровика вимагає особливо ретельної підготовки документів. З усіх важливих питань стосовно оформлення декрету консультуємо у цьому матеріалі.
Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
До кадровиків звернулась працівниця, яка щойно приступила до роботи після відпустки по догляду за дитиною, з проханням роз’яснити скільки невикористаних днів щорічної відпустки у неї залишилося до «декрету» і чому саме стільки? Щоб відповісти на ці запитання кадровик має знати, які саме періоди зараховують до стажу роботи, що дає право на отримання щорічної відпустки, та правильно розрахувати кількість днів невикористаної відпустки.