Повідомлення працівниці з дитиною до трьох років про зміну істотних умов праці
Запитання
Чи правомірно повідомити про зменшення посадового окладу працівницю, яка має дитину віком до 3 років?
Відповідь
У зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою (ч. 3 ст. 32 КЗпП).
Зміна істотних умов праці як підстава для звільнення
Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Законодавство не забороняє роботодавцю змінити істотні умови працівниці, що має дитину віком до 3-х років.
У випадку, коли колишні істотні умови праці не можуть бути збережені, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 КЗпП — відмова від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці.
Звільнення за п. 6 ст. 36 КЗпП не є звільненням з ініціативи роботодавця. На цьому, зокрема, зроблено акцент у листі Мінпраці від 23.01.2007 № 13/13/116-07, тож обмеження щодо звільнення відсутні.
- Запис в трудову книжку про звільнення через відмову продовжувати роботу у зв’язку зі зміною істотних умов праці
- Чи є зміна облікового періоду з кварталу на рік зміною істотних умов праці
- Чи можна у зв’язку зі зменшенням виробництва та замовлень змінити істотні умови праці і встановити неповний робочий час?