Відповідь
Типова форма № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затверджена наказом Держкомстату України від 05.12.2008 № 489, містить сталий набір умов прийняття на роботу та умов роботи.
Якщо робоче місце — атестоване, а умови праці — несприятливі, вкажіть це у наказі про прийняття.
Наприклад
умови праці (згідно з атестацією робочих місць):
шкідливі і важкі умови праці, пункт 1 Списку № 2.
Увага! Маєте зазначити таку інформацію навіть коли склали наказ за формою відмінною від типової.
Найпоширеніші тексти наказів про прийняття на роботу ⇗⇗⇗
Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності. Якщо підприємство використовує обладнання, матеріали, що є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, які можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, необхідно провести атестацію робочого місця. За результатами атестації робочих місць, забезпечити пільги та компенсації, гарантовані державою.
Хто відповідальний за атестацію робочих місць за умовами праці: відділ кадрів чи служба охорони праці
Якщо умови праці нормальні, й атестація робочого місця не потрібна, залиште графу «Умови праці» Типової форми № П-1 порожньою.
Скачайте зразок наказу на звільнення за угодою сторін, розроблений відповідно до національного стандарту ДСТУ 4163:2020
Робота з наказами, особливості їх опрацювання, формування у справи, зберігання залежить від того, до якого виду належить наказ. Про всі тонкощі читайте у статті.
Щорічний медичний огляд працівників є важливою частиною забезпечення безпеки на робочому місці та дотримання вимог трудового законодавства. Медогляд дозволяє виявити потенційні проблеми зі здоров’ям у працівників, що можуть вплинути на їх працездатність або безпеку на роботі, а також захистити здоров’я колег. Усе про медичний огляд працівників та наказ про направлення працівників на медогляд — у статті.
За мирних часів неповний робочий час з ініціативи роботодавця встановлюйте у спосіб зміни істотних умов праці та попереджайте працівника письмово щонайпізніше за два місяці. В умовах воєнного стану не потрібно повідомляти працівника за два місяці про таке запровадження. Однак в обох випадках необхідно видати наказ про встановлення неповного робочого часу на підприємстві або конкретному працівнику
Наказ про оплачувану відпустку видавайте мінімум за чотири календарних дні до початку відпустки, а про відпустку без збереження зарплати — щонайпізніше за день до її початку