Де мають перебувати працівники під час карантину?

18049

Запитання

Які дії підприємства у разі встановлення карантину у зв'язку з коронавірусом? У випадку карантину працівники ніби не мають відвідувати роботу. Як тоді з оплатою?

Відповідь

КМУ затвердив заходи для запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та заборонив з 12.03.2020 по 03.04.2020:

  • відвідувати заклади освіти її здобувачами;
  • проводити масові заходи, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволив проводити без участі глядачів (уболівальників) (постанова КМУ від 11.03.2020 № 211).

Жодних обмежувальних заходів щодо працівників підприємств (установ, організацій), у т. ч. закладів освіти, кінотеатрів та розважальних заходів, Кабмін не затверджував.

Як організувати роботу працівників із дітьми під час карантину

Аналогічні розпорядження прийняли органи місцевого самоврядування.

Тож підприємство має самостійно організувати роботу своїх працівників з огляду на епідеміологічну ситуацію в регіоні чи населеному пункті:

Як оформляти документи за ДСТУ 4163:2020

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2691

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
69353

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
40984

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
149582

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
42426