Чи передбачено діючим законодавством надання відпусток працівникам — батькам дітей дошкільного чи шкільного віку на час карантину?

1635

Запитання

Кабінетом Міністрів України введено карантин на території всієї України задля недопущення поширення коронавірусу серед населення, в тому числі призупинено на досить тривалий час навчальний процес у навчальних закладах (дошкільні, середні, вищі та інші заклади освіти). Чи передбачено діючим законодавством України надання оплачуваних а можливо і відпусток без збреження заробітної плати працівникам — батькам дітей дошкільного чи шкільного віку, які нині фактично повинні залишитись вдома наодинці?

Відповідь

Так, передбачено.

На період карантину роботодавець зобов’язаний надати працівниці, яка має дитину до 14-ти років, відпустку без збереження заробітної плати, — якщо жінка висловить таке бажання (п. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Докладно про відпустку та інші варіанти оформлення відсутності — Як оформити відсутність працівників із дітьми чи організувати їх роботу під час карантину

Скачайте наказ про відпустку

image53

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення догани

Після того, як складете акт, що працівник відмовився надати пояснення, керівник може прийняти рішення оголосити догану. Оформіть це наказом
64221

Наказ про звільнення у зв’язку зі знищенням майна роботодавця внаслідок бойових дій

Якщо через війну в Україні роботодавець втратив майно, не може забезпечити працівника роботою та прийняв рішення його звільнити, необхідно оформити процедуру згідно з чинним законодавством. Зокрема знадобиться наказ про звільнення. Скористайтеся прикладом документа від наших експертів, щоб перевіряльники не мали запитань до оформлення наказу про звільнення працівника через знищення майна роботодавця.
5358

Журнал реєстрації наказів з кадрових питань

Робота з наказами, особливості їх опрацювання, формування у справи, зберігання залежить від того, до якого виду належить наказ. Про всі тонкощі читайте у статті.
160720