Чи передбачено діючим законодавством надання відпусток працівникам — батькам дітей дошкільного чи шкільного віку на час карантину?

1588

Запитання

Кабінетом Міністрів України введено карантин на території всієї України задля недопущення поширення коронавірусу серед населення, в тому числі призупинено на досить тривалий час навчальний процес у навчальних закладах (дошкільні, середні, вищі та інші заклади освіти). Чи передбачено діючим законодавством України надання оплачуваних а можливо і відпусток без збреження заробітної плати працівникам — батькам дітей дошкільного чи шкільного віку, які нині фактично повинні залишитись вдома наодинці?

Відповідь

Так, передбачено.

На період карантину роботодавець зобов’язаний надати працівниці, яка має дитину до 14-ти років, відпустку без збереження заробітної плати, — якщо жінка висловить таке бажання (п. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Докладно про відпустку та інші варіанти оформлення відсутності — Як оформити відсутність працівників із дітьми чи організувати їх роботу під час карантину

Скачайте наказ про відпустку

image72

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Журнал реєстрації наказів з кадрових питань

Робота з наказами, особливості їх опрацювання, формування у справи, зберігання залежить від того, до якого виду належить наказ. Про всі тонкощі читайте у статті.
157032

Зразок наказу про направлення працівників підприємства на медогляд

Щорічний медичний огляд працівників є важливою частиною забезпечення безпеки на робочому місці та дотримання вимог трудового законодавства. Медогляд дозволяє виявити потенційні проблеми зі здоров’ям у працівників, що можуть вплинути на їх працездатність або безпеку на роботі, а також захистити здоров’я колег. Усе про медичний огляд працівників та наказ про направлення працівників на медогляд — у статті.
13549

Зразок наказу про встановлення неповного робочого часу

За мирних часів неповний робочий час з ініціативи роботодавця встановлюйте у спосіб зміни істотних умов праці та попереджайте працівника письмово щонайпізніше за два місяці. В умовах воєнного стану не потрібно повідомляти працівника за два місяці про таке запровадження. Однак в обох випадках необхідно видати наказ про встановлення неповного робочого часу на підприємстві або конкретному працівнику
77623