Зміна початку і закінчення роботи підприємства під час карантину

3528

Запитання

Як змінити режим роботи підприємства, зокрема, початок і закінчення роботи на період карантину?

Відповідь

Щоб змінити режим роботи підприємства, видайте наказ із основної діяльності.

Вкажіть, що такий режим діє на період карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

У штатних ситуаціях, щоб змінити режим роботи підприємства, протоколом загальних зборів трудового колективу необхідно внести зміни до Правил внутрішнього трудового розпорядку. Однак, під час карантину через коронавірус роботодавець може змінювати режим роботи підприємства без внесення змін до ПВТР і загальних зборів трудового колективу. Вносити зміни за спрощеною процедурою дозволив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-IX діє з 17.03.2020 (далі ― Закон № 530). Отже, попереджати за два місяці про зміну істотних умов праці в такому випадку не потрібно.

☝ Чи зобов’язаний роботодавець робити працівникам тести на коронавірус

З 22.06.2020 змінили графік роботи органів влади, ЦНАП, органах соцзахисту, ПФУ. Підстава — пункт 2 постанови КМУ від 20.05.2020 № 392 (у редакції постанови КМУ від 17.06.2020 № 500).

Для інших суб’єктів господарювання зміна режиму роботи — рекомендація (п. 12-1 Постанови № 392).

Так, Уряд рекомендував суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі необхідності) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9, 10 чи більш пізній годині. Зокрема, встановити початок роботи о 10 або більш пізній годині суб’єктам господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

  • оптова та роздрібна торгівля;
  • ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;
  • поштова та кур’єрська діяльність;
  • тимчасове розміщування та організація харчування;
  • страхова діяльність;
  • освіта;
  • надання соціальної допомоги;
  • мистецтво,
  • спорт,
  • розваги та відпочинок.

Якщо роботодавець вирішив дослухатися до рекомендацій, видає наказ.

Якщо робота буде починатися о 10:00, встановіть час закінчення 19:00 за годинної перерви. Можете коригувати тривалість роботи часом перерви. Наприклад, за тривалості перерви 30 хвилин закінчення роботи можна визначити о 18:30.

Якщо роботодавець вбачає доцільним, щоб робота починалася о 10:00, а закінчувалася о 18:00, домовтеся з працівниками про неповний робочий час за угодою сторін на підставі статті 56 КЗпП. Попереджати за два місяці про неповний робочий час за угодою сторін не потрібно.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16462

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
485517

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2920

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
71372

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
42343