Зміна початку і закінчення роботи підприємства під час карантину

3565

Запитання

Як змінити режим роботи підприємства, зокрема, початок і закінчення роботи на період карантину?

Відповідь

Щоб змінити режим роботи підприємства, видайте наказ із основної діяльності.

Вкажіть, що такий режим діє на період карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

У штатних ситуаціях, щоб змінити режим роботи підприємства, протоколом загальних зборів трудового колективу необхідно внести зміни до Правил внутрішнього трудового розпорядку. Однак, під час карантину через коронавірус роботодавець може змінювати режим роботи підприємства без внесення змін до ПВТР і загальних зборів трудового колективу. Вносити зміни за спрощеною процедурою дозволив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-IX діє з 17.03.2020 (далі ― Закон № 530). Отже, попереджати за два місяці про зміну істотних умов праці в такому випадку не потрібно.

☝ Чи зобов’язаний роботодавець робити працівникам тести на коронавірус

З 22.06.2020 змінили графік роботи органів влади, ЦНАП, органах соцзахисту, ПФУ. Підстава — пункт 2 постанови КМУ від 20.05.2020 № 392 (у редакції постанови КМУ від 17.06.2020 № 500).

Для інших суб’єктів господарювання зміна режиму роботи — рекомендація (п. 12-1 Постанови № 392).

Так, Уряд рекомендував суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі необхідності) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9, 10 чи більш пізній годині. Зокрема, встановити початок роботи о 10 або більш пізній годині суб’єктам господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності:

  • оптова та роздрібна торгівля;
  • ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів;
  • поштова та кур’єрська діяльність;
  • тимчасове розміщування та організація харчування;
  • страхова діяльність;
  • освіта;
  • надання соціальної допомоги;
  • мистецтво,
  • спорт,
  • розваги та відпочинок.

Якщо роботодавець вирішив дослухатися до рекомендацій, видає наказ.

Якщо робота буде починатися о 10:00, встановіть час закінчення 19:00 за годинної перерви. Можете коригувати тривалість роботи часом перерви. Наприклад, за тривалості перерви 30 хвилин закінчення роботи можна визначити о 18:30.

Якщо роботодавець вбачає доцільним, щоб робота починалася о 10:00, а закінчувалася о 18:00, домовтеся з працівниками про неповний робочий час за угодою сторін на підставі статті 56 КЗпП. Попереджати за два місяці про неповний робочий час за угодою сторін не потрібно.

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулює стаття 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
17547

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
10038

Бланк табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
71279

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67062

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16765