Відпустка за власний рахунок для догляду за дитиною віком до 14 років після закінчення навчального року, але продовження карантину

3015

Запитання

Чи можна продовжувати чи надавати відпустку без збереження зарплати відповідно до статті 25 Закону про відпустки, якщо навчальний рік закінчився, а карантин продовжили до 31 липня?

Відповідь

Так, продовжувати.

Роботодавець зобов’язаний надати відпустку без збереження зарплати на прохання матері або іншої особи, зазначеної у частині 3 статті 18 Закону про відпустки, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території (п. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, далі – Закон про відпустки).

Способи організації роботи працівників із дітьми під час карантину

Жодних обмежень у законі для того, щоб оформити відпустку після завершення навчального року в загальноосвітніх школах або коли дозволили роботу дитячих садків, немає. Єдина умова — офіційне оголошення карантину на відповідній території.

КМУ продовжив карантин на всій території України до 31.07.2020 (п. 1 постанови КМУ «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 20.05.2020 № 392, в редакції Постанови КМУ від 17.06.2020 № 500; далі — Постанова № 392).

Отже, мають право оформити або подовжити відпустку по догляду за дитиною віком до 14-ти років на час карантину такі категорії працівників:

  • мати або батько дитини;
  • баба, дід;
  • інші родичі, які фактично доглядають за дитиною;
  • особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину;
  • один з прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Підстави для наказу на відпустку без збереження зарплати працівникам із дітьми на час карантину (п. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки):

  • заява працівника;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • реквізити розпорядчого акту КМУ про встановлення карантину – Постанова КМУ «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 20.05.2020 № 392 (в редакції Постанови КМУ від 17.06.2020 № 500).

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Головні питання з оформлення відпустки по догляду за дитиною до 6 років

Коли дитина потребує домашньої опіки після трьох років, перед мамою, її роботодавцем та кадровиком постає безліч запитань. Як оформити відпустку по догляду за дитиною до 6 років? Які документи надати? Хто, крім мами, може піти у таку відпустку? Як оформити вихід із такої відпустки? Відповіді на ключові запитання зібрані для вас у статті
215704

Відпустка по догляду за дитиною до 3 років: оформлення

Оформити так звану «декретну відпустку до 3 років» мають право як мати, так і батько дитини. Щоб оформити таку відпустку, кадровику надають додатковий підтвердний документ. А ще він має врахувати суперечливість законодавчих норм. Отже, щоб відпустка по догляду за дитиною до 3 років на вашому підприємстві була оформлена правильно, скористайтеся алгоритмом зі статті.
57494

Звільнення за власним бажанням під час відпустки для догляду за дитиною

Звільнення під час відпустки по догляду за дитиною до 3 років хоч і є досить популярним на сьогодні, однак викликає низку питань. Як правильно оформити звільнення під час декретної відпустки? Чи можуть звільнити вагітну? У чому особливості звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною? Чи можливе звільнення за угодою сторін під час декретної відпустки? Відповідь на ці та інші питання — знайдіть у статті
39030