Переведення зовнішнього сумісника на 0,5 ставки

3014

Запитання

Як перевести зовнішнього сумісника з повної на 0,5 ставки?

Відповідь

Неповний робочий день або неповний робочий тиждень можна встановити, якщо є згода працівника. Роботу в такому випадку оплачують пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ст. 56 КЗпП).

Мова йде не про переведення, а про встановлення іншого режиму роботи. Неповний робочий час можна встановити як за ініціативою роботодавця, так і на прохання працівника або за угодою двох сторін.

☝ Різниця між неповним робочим часом і скороченою тривалістю робочого часу

Якщо ініціює працівник встановлення неповного робочого часу, а роботодавець не проти, на підставі заяви про встановлення неповного робочого часу, видайте наказ про встановлення неповного робочого часу, зазначивши графік роботи.

Години роботи працівників, яким встановлено неповний робочий день (тиждень), позначають буквеним кодом – «РС» або цифровим –«02».

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Установити його можна як під час прийняття на роботу, так і згодом. Які алгоритми запровадження неповного часу з ініціативи працівника та роботодавця? Як встановити на неповний робочий час в умовах воєнного стану?
132680

Графік роботи працівників

Підприємство самостійно визначає, який графік роботи працівників діє у його межах. Як скласти графік роботи працівників таким чином, щоб він відповідав нормам закону та влаштовував усі сторони трудових відносин, — читайте у статті
114585

Поняття робочого часу та його види

Робочий час — це період в часі, протягом якого працівник зобов’язаний виконувати трудові обов’язки. Детально про поняття робочого часу та його види — у статті.
10227